Aktualności

Świeże spojrzenie na otaczający nas świat!

Przychodzi czasem taki moment kiedy potrzebujemy szerzej spojrzeć na świat. Przypomnieć sobie jak odbieraliśmy otoczenie 10, 15, 20 lat temu. A że nie istnieje wehikuł czasu to postanowiliśmy sprawdzić jak teraźniejsze młode pokolenie odbiera otaczających ich świat. Zorganizowaliśmy w Szkole Podstawowej nr 3 we Wrocławiu konkurs, który polegał na przedstawieniu swojego domu. Technikę oraz materiały z których miały zostać wykonane prace pozostawiliśmy do decyzji uczestników konkursu. Dzieci miały 3 tygodnie na wykonanie prac. W końcu nadszedł ten dzień kiedy mogliśmy złożyć wizytę w szkole i obejrzeć niesamowitą kreatywność dzieci!! Zaczęliśmy od podziału prac na kategorie wiekowe: Klasy I-III, IV-VI, oraz VI-VII. Głównymi kryteriami była kreatywność! Zaskoczyło Nas to na ile niesamowitych szczegółów dzieci zwracają uwagę – odzyskiwanie wody, wykorzystanie światła dziennego, fotowoltanikę! Dzieci skorzystały z różnych technik – zbudowały swoje domy z papieru, słomek, drewna, lampek świątecznych, tektury czy wykałaczek! Kreatywność młodego pokolenia nie zna granic! 24 stycznia mieliśmy przyjemność wręczyć nagrody zwycięzcom!

Lista młodych zwycięzców:

Klasy I-III
1. Zofia Dybek 1b
2. Michał Witkowski 2a
3. Marcin Grygiel 2a
4. Wyróżnienie – Bogdan Ugrak 3c
5. Wyróżnienie – Adam Rusek 3c
6. Wyróżnienie – Nikola Janeczek 3b

Klasy IV-VI
1. Aleksandra Musiał 5b
2. Wiktoria Piskorz razem z Julią Piskorz 6b
3. Julka Kozubek 4c
4. Wyróżnienie - Liliana Wesołowska 6c

Klasy VII-VIII
1. Wyróżnienie – Adam Wesołowski 7c

Powstałe prace napędziły Nas do działania. Otworzyły oczy! Pozwoliły spojrzeć na świat oczami dziecka! Pobudziły kreatywność! Pozwoliły uwierzyć, że to co budujemy jest dokładnie lustrowane przez ludzi i wyjątkowo doceniane! Nie zatrzymamy się na tym jednym konkursie! Będziemy poszukiwać małych odkrywców wielkich domów!

Visit our FacebookVisit our InstagramVisit our YouTube channel
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram