Aktualności

Działamy na Maślicach - rewitalizacja terenu osiedla!

Uwielbiamy otaczać się młodymi ludźmi z wyjątkowym spojrzeniem na świat! Tym razem wraz z Uniwersytetem Przyrodniczym podjęliśmy do działania studentów I roku studiów magisterskich z Instytutu Architektury Krajobrazu. Nieocenionymi pomocnikami w organizacji kolejnej naszej aktywności są Rada Osiedla Maślice oraz Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.
Wzięliśmy sobie za cel zagospodarowanie maślickiego terenu. W związku z tym ogłosiliśmy konkurs dla studentów pod nazwą: "W zgodzie z naturą. Odnowa terenu na Maślicach przy ul. Ślęzoujście Potokowa", którego celem jest wyłonienie najlepszej koncepcji na zagospodarowanie wskazanego terenu.
Jesteśmy już po pierwszym spotkaniu terenowym ze studentami oraz Radą Osiedla, na którym opowiedzieliśmy o najważniejszych aspektach konkursowych oraz o potrzebach mieszkańców osiedla.
Przewodniczący Zarządu Rady Osiedla Pan Sławomir Czerwiński przedstawił pomysły mieszkańców na wykorzystanie tego terenu – głównie chcieliby aby służył integracji pokoleń oraz by był spójny z naturą, wykorzystywał naturalne elementy oraz był harmonijnie zaprojektowany, a więc aby zaprojektowano ścieżki, mini amfiteatr, ławeczki, itp. Niekwestionowaną potrzebą jest także oczyszczenie stawu.
Studenci byli zachwyceni terenem nad którym będą pracować w ramach uczelnianych zajęć! Młodzi, pełni pomysłów stworzą niesamowite koncepcje, które zawitają w Maślicki krajobraz.
Serdecznie dziękujemy Pani Annie Bocheńskiej - Skałeckiej oraz Pani Aleksandrze Lis z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu za zaangażowanie oraz zebranie tak licznej grupy studentów.
Panu Sławomirowi Czerwińskiemu dziękujemy za cenne informacje o osiedlu, włożone serce w przygotowania do stworzenia koncepcji oraz za bycie głosem mieszkańców!
Czekamy z niecierpliwością na powstałe koncepcje!

Visit our FacebookVisit our InstagramVisit our YouTube channel
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram