Proces zakupu

Wybór lokalu mieszkalnego

01
Zróżnicowane metraże oraz układy funkcjonalne mieszkań pozwolą na wybór lokalu skrojonego na miarę potrzeb. Podstawowym krokiem do zapoznania się z ofertą jest wybór konkretnej inwestycji, następnie – zaznajomienie się z pakietem informacji umieszczonych na stronie internetowej oraz kontakt z Biurem Sprzedaży w celu otrzymania szczegółowej wyceny wybranych lokali.

Jeśli nie wiesz, która inwestycji spełni Twoje oczekiwania – skontaktuj się z Nami! Chętnie pomożemy w wyborze wymarzonego lokum!

Prospekt informacyjny

02
Jednym z najważniejszych kroków podczas zakupu nieruchomości jest zweryfikowanie prospektu informacyjnego otrzymanego od Przedstawiciela Biura Sprzedaży. Zawiera on rzetelne informacje odnoszące się do wybranej inwestycji, m.in. standard wykończenia, harmonogram prac budowy czy podstawowe wiadomości o deweloperze.

Weryfikacja zdolności kredytowej

03
W przypadku gdy finansowanie lokalu odbywa się za pomocą kredytu hipotecznego, przed podpisaniem umowy należy skontaktować się z doradcą celem sprawdzenia zdolności kredytowej. Każdy zainteresowany zakupem mieszkania może skorzystać z bezpłatnych konsultacji z Naszym doradcą.

Umowa rezerwacyjna

04
Po dokonaniu decyzji o zakupie lokalu zawierana jest umowa rezerwacyjna. Niniejszy dokument jest niezbędny do rozpoczęcia procedury uzyskania kredytu hipotecznego. Umowa rezerwacyjna ma na celu rezerwację lokalu do momentu zawarcia umowy deweloperskiej.

Umowa deweloperska

05
Zawierana w formie aktu notarialnego, w Kancelarii Notarialnej zgodnie z zapisami ustawy deweloperskiej. Umowa deweloperska nakłada na Dewelopera obowiązek wybudowania budynku oraz przeniesienia własności lokalu na Nabywcę w określonym terminie. Jej integralnymi załącznikami są: prospekt informacyjny, karta katalogowa mieszkania, plan zagospodarowania terenu czy szczegółowy harmonogram płatności.

Realizacja wpłat zgodnie z harmonogramem płatności

06
Wszelkie wpłaty dotyczące wybranego lokalu mieszkalnego realizowane są na indywidualny rachunek powierniczy zgodnie z określonymi terminami poszczególnych transz szczegółowo opisanymi w zawartej umowie deweloperskiej.

Odbiór lokalu

07
Najbardziej wyczekiwana chwila po zakupie nieruchomości. Lokale przekazywane są po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie. Podczas spotkania sporządzony zostanie protokół, na podstawie którego doręczone zostaną klucze do mieszkania oraz wszystkie niezbędne elementy wynikające ze standardu wykończenia inwestycji. Od tej chwili można przystąpić do wykończenia przestrzeni.

Przeniesienie prawa własności

08
Końcowy etap wynikający z procesu zakupu. Ostatni raz spotykamy się w Kancelarii Notarialnej w celu dopełnienia formalności wynikających z zawartej umowy deweloperskiej. Od tej chwili Kupujący staje się pełnoprawnym właścicielem wybranej przestrzeni.

Planujesz zakup inwestycji? Zobacz także:

Masz pytania?
Porozmawiajmy

Zadzwoń

790 777 841

Napisz

sprzedaz@m3invest.pl

Odwiedź nas

ul. Popowicka 28
54-237 Wrocław
Visit our FacebookVisit our InstagramVisit our YouTube channel
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram