Aktualności

Bezpieczny kredyt 2%

Zauważamy dynamiczne zmiany w kwestii zakupu nieruchomości przy pomocy kredytu hipotecznego. Rząd planuje wprowadzenie znacznej pomocy dla osób planujących zaciągnięcie kredytu za pośrednictwem programu – Bezpieczny kredyt 2%. Jakie są jego podstawowe założenia i kto będzie mógł z niego skorzystać?

Program kierowany jest do osób, które nie ukończyły 45 roku życia, a także wcześniej nie posiadały mieszkania, domu ani spółdzielczego prawa do lokalu lub domu – oczywiście zauważamy tu drobne wyjątki w przypadku małżeństw czy rodziców co najmniej jednego wspólnego dziecka.

Określona została także maksymalna wysokość kredytu w przypadku zakupu przez singla – 500 tys. zł, a w przypadku małżeństw – 600 tys. zł. Co ważne z programu można skorzystać zarówno kupując mieszkanie z rynku pierwotnego jak i wtórnego.

Dopłata do rat kredytu mieszkaniowego określona została jako „…różnica między stałą stopą ustaloną w oparciu o średnie oprocentowanie kredytów o stałej stopie w bankach kredytujących, a oprocentowaniem kredytu zgodnie ze stopą 2%.” Co istotne z dopłaty do rat będzie można korzystać aż przez 10 lat. Rząd planuje uruchomić program już 01.07.2023 r.

Zapraszamy do śledzenia aktualności: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/bezpieczny-kredyt

Visit our FacebookVisit our InstagramVisit our YouTube channel
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram