Aktualności

Pomaganie – to prosty gest!

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym poświęcamy więcej chwil na rozmyślanie oraz wdzięczność za wszystko co posiadamy. W tym roku z zadumy i oczekiwania na wspólny czas spędzony z Rodziną wyrwała Nas informacja o wyjątkowych dzieciach z Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Jaszkoltu, które potrzebują podstawowego wyposażenia do pokojów. Podjęliśmy decyzję, że kompleksowo zagospodarujemy przestrzeń dwóch maluchów – Olka i Szymona, którzy uwielbiają piłki, pluszaki, samochody oraz klocki. Tak też powstał projekt pokoju – utrzymany w kolorach bieli, szarości oraz mięty. Zamówiliśmy wiele elementów! Szafę, komodę, półki, biurka, krzesełka, łóżeczka, materace. Do tego pościel, firankę, dywanik, lampki nocne, plakaty na ścianę, zabawki, a nawet namiot czy puf!! Po umeblowaniu, umówiliśmy się na oficjalne odebranie pokoju. Co to była za wizyta - pełna emocji oraz wzruszeń! Szczęście, które widzieliśmy na buziach tych brzdąców było nie do opisania! Chłopcy otrzymali funkcjonalny pokój, który – mamy nadzieję – będzie tłem wyjątkowej przygody jaką jest dzieciństwo.

Pozwólcie Nam drogie dzieci powiedzieć: DZIĘKUJEMY! Dziękujemy za to, że jesteście oraz niezmiennie uczycie Nas beztroski, nieograniczonej radości czy doceniania najdrobniejszych gestów! Pomaganie jest wspaniałe! My mamy tę moc i będziemy z niej korzystać póki starczy Nam sił!

KONKURS MIKOŁAJKOWY

Kochamy okres przedświąteczny. Dla całej grupy M3 Invest to wyjątkowy czas. Już z końcem listopada powoli rozpoczynamy rozmowy o zbliżających się świętach. Na początku grudnia przystrajamy biuro, ubieramy choinkę, włączamy świąteczne piosenki, czasem nawet zakładamy mikołajkowe czapki! Ah to wspaniały okres, ale nie tylko dzięki tej rodzinnej atmosferze. Naszą tradycją stało się OGŁASZANIE KONKURSU MIKOŁAJKOWEGO. W tym roku konkurs jest związany z Naszą ulubioną aktywnością-jedzeniem słodkości! Pierniczki, makowce, kruche ciasteczka, koniecznie z dużą ilością lukru. Ciasteczkowy konkurs polega na podzieleniu się z Nami zdjęciem/ projektem/ propozycją wypieków związanych ze zbliżającym się najpiękniejszym okresem w roku! Zgłoszenia należy zgłaszać pod postem na Naszym profilu na Facebook’u.

Konkurs trwa do 06.12.2020 r. Ogłoszenie wyników nastąpi dzień później! Nagrodą jest karta podarunkowa do sieci sklepów Home&You! Czekamy na inspirujące propozycje! Niech zabawa trwa!

Rozstrzygnięcie konkursu "W zgodzie z naturą ! Odnowa terenu na Maślicach przy ul. Ślęzoujście - Potokowa"

Wybraliśmy zwycięzców konkursu na odnowę maślickiego terenu!
Jakiś czas temu ogłosiliśmy konkurs dla Studentów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na stworzenie koncepcji zagospodarowania terenu znajdującego się przy ul. Ślęzoujście – Potokowa na wrocławskich Maślicach.
Pomimo trudności związanych z ogłoszoną pandemią studenci Nas nie zawiedli! Powstało aż 13 pomysłowych prac,  które spełniły wytyczne konkursowe oraz wzięły pod uwagę potrzeby mieszkańców osiedla.
Przedstawione koncepcje wskazały możliwości zjednoczenia pokoleń – dla chcącego nic trudnego! Ławeczki dla seniorów, ścieżki dla mam z dziećmi, kładka nad rzeką Ługowiną – ogrom pomysłów oraz możliwości!
Po otrzymaniu prac oraz indywidualnym zapoznaniu się z nimi, w siedzibie spółki M3 Invest zebrała się Komisja konkursowa, która debatowała nad wyborem najlepszego pomysłu. Oprócz osób regulaminowo wchodzących w skład jury mieliśmy możliwość poznać opinię Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu, którą reprezentowali Zastępca Dyrektora Pani Monika Pec - Święcicka oraz Pan Andrzej Nowak.

Po długich naradach Komisja zdecydowała, że wygrywają:
1. I miejsce zajmuje grupa projektowa numer 000019
2. II miejsce zajmuje grupa projektowa numer 110904
3. III miejsce ex aequo zajmuje grupa projektowa numer 190109 oraz 120521

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za przesłane prace. Zwycięzcom gratulujemy oraz zapraszamy na oficjalne wręczenie nagród, które odbędzie się w dniu 27 lipca w biurze spółki M3 Invest.

Działamy na Maślicach - rewitalizacja terenu osiedla!

Uwielbiamy otaczać się młodymi ludźmi z wyjątkowym spojrzeniem na świat! Tym razem wraz z Uniwersytetem Przyrodniczym podjęliśmy do działania studentów I roku studiów magisterskich z Instytutu Architektury Krajobrazu. Nieocenionymi pomocnikami w organizacji kolejnej naszej aktywności są Rada Osiedla Maślice oraz Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.
Wzięliśmy sobie za cel zagospodarowanie maślickiego terenu. W związku z tym ogłosiliśmy konkurs dla studentów pod nazwą: "W zgodzie z naturą. Odnowa terenu na Maślicach przy ul. Ślęzoujście Potokowa", którego celem jest wyłonienie najlepszej koncepcji na zagospodarowanie wskazanego terenu.
Jesteśmy już po pierwszym spotkaniu terenowym ze studentami oraz Radą Osiedla, na którym opowiedzieliśmy o najważniejszych aspektach konkursowych oraz o potrzebach mieszkańców osiedla.
Przewodniczący Zarządu Rady Osiedla Pan Sławomir Czerwiński przedstawił pomysły mieszkańców na wykorzystanie tego terenu – głównie chcieliby aby służył integracji pokoleń oraz by był spójny z naturą, wykorzystywał naturalne elementy oraz był harmonijnie zaprojektowany, a więc aby zaprojektowano ścieżki, mini amfiteatr, ławeczki, itp. Niekwestionowaną potrzebą jest także oczyszczenie stawu.
Studenci byli zachwyceni terenem nad którym będą pracować w ramach uczelnianych zajęć! Młodzi, pełni pomysłów stworzą niesamowite koncepcje, które zawitają w Maślicki krajobraz.
Serdecznie dziękujemy Pani Annie Bocheńskiej - Skałeckiej oraz Pani Aleksandrze Lis z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu za zaangażowanie oraz zebranie tak licznej grupy studentów.
Panu Sławomirowi Czerwińskiemu dziękujemy za cenne informacje o osiedlu, włożone serce w przygotowania do stworzenia koncepcji oraz za bycie głosem mieszkańców!
Czekamy z niecierpliwością na powstałe koncepcje!

Świeże spojrzenie na otaczający Nas świat!

Przychodzi czasem taki moment kiedy potrzebujemy szerzej spojrzeć na świat. Przypomnieć sobie jak odbieraliśmy otoczenie 10, 15, 20 lat temu. A że nie istnieje wehikuł czasu to postanowiliśmy sprawdzić jak teraźniejsze młode pokolenie odbiera otaczających ich świat. Zorganizowaliśmy w Szkole Podstawowej nr 3 we Wrocławiu konkurs, który polegał na przedstawieniu swojego domu. Technikę oraz materiały z których miały zostać wykonane prace pozostawiliśmy do decyzji uczestników konkursu. Dzieci miały 3 tygodnie na wykonanie prac. W końcu nadszedł ten dzień kiedy mogliśmy złożyć wizytę w szkole i obejrzeć niesamowitą kreatywność dzieci!! Zaczęliśmy od podziału prac na kategorie wiekowe: Klasy I-III, IV-VI, oraz VI-VII. Głównymi kryteriami była kreatywność! Zaskoczyło Nas to na ile niesamowitych szczegółów dzieci zwracają uwagę – odzyskiwanie wody, wykorzystanie światła dziennego, fotowoltanikę! Dzieci skorzystały z różnych technik – zbudowały swoje domy z papieru, słomek, drewna, lampek świątecznych, tektury czy wykałaczek! Kreatywność młodego pokolenia nie zna granic! 24 stycznia mieliśmy przyjemność wręczyć nagrody zwycięzcom!

Lista młodych zwycięzców:

Klasy I-III
1. Zofia Dybek 1b
2. Michał Witkowski 2a
3. Marcin Grygiel 2a
4. Wyróżnienie – Bogdan Ugrak 3c
5. Wyróżnienie – Adam Rusek 3c
6. Wyróżnienie – Nikola Janeczek 3b

Klasy IV-VI
1. Aleksandra Musiał 5b
2. Wiktoria Piskorz razem z Julią Piskorz 6b
3. Julka Kozubek 4c
4. Wyróżnienie - Liliana Wesołowska 6c

Klasy VII-VIII
1. Wyróżnienie – Adam Wesołowski 7c

Powstałe prace napędziły Nas do działania. Otworzyły oczy! Pozwoliły spojrzeć na świat oczami dziecka! Pobudziły kreatywność! Pozwoliły uwierzyć, że to co budujemy jest dokładnie lustrowane przez ludzi i wyjątkowo doceniane! Nie zatrzymamy się na tym jednym konkursie! Będziemy poszukiwać małych odkrywców wielkich domów!

Małe dzieci wielkie serca

Grudzień to piękny miesiąc. Pełen dobroci, radości, oczekiwania, nadziei. Cały rok czekamy z niecierpliwością na moment kiedy będziemy mogli zasiąść z rodziną przy stole. Ale też nie zapominamy o innych. Postanowiliśmy wesprzeć Niepubliczny Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Jana Pawła II przy ZOL dla Dzieci w Jaszkotlu. Zasięgnęliśmy informacji jakie potrzeby mają dzieci. Okazało się, że dzieci najbardziej potrzebują…piżamek! Bez zastanowienia podjęliśmy wyzwanie zakupienia 30 piżamek dla dzieci w różnym przedziale wiekowym. Dodatkowo stworzyliśmy paczkę ze słodyczami! 20 grudnia 2019 r. zapakowaliśmy się do auta i ruszyliśmy w drogę! Po dotarciu na miejsce przywitały Nas przemiłe Panie oraz gromada dzieci! W jednej chwili zostaliśmy otoczeni przez gromadę oraz wypytani skąd jesteśmy, czym się zajmujemy oraz ile czasu z Nimi spędzimy! Otrzymaliśmy masę buziaków i przytuleń! ! Po rozmowach i wręczeniu prezentów ruszyliśmy na zwiedzanie Ośrodka! Dzieciaczki pokazały Nam swoje sale lekcyjne oraz pokoje, w których spędzają czas wolny. Ale to była zabawa! Po powrocie do pracy nie mogliśmy przestać o Nich myśle... doszliśmy do wniosku, że dzieci najbardziej potrzebowały czyjejś uwagi...zabawy...rozmowy... Cieszymy się, że choć przez chwilę mogliśmy podarować dzieciom swój czas. I znów doznaliśmy tego dziwnego uczucia, które ciężko opisać...strachu, smutku, przygnębienia... Ale po raz kolejny doceniliśmy to, że mamy z kim porozmawiać, nasze rodziny, zdrowie, samodzielność, możliwość dzielenia się z innymi... Nigdy nie zapomnimy tej wizyty! Obiecujemy, że będziemy o Was pamiętać!

Nie zatrzymujemy się! Nie ograniczamy się! Zorganizowaliśmy zbiórkę smakołyków oraz ciepłych kocy dla najlepszych przyjacieli człowieka z TOZ Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. Kolejny dobry uczynek za Nami i jeszcze wiele przed Nami! Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy do działania! Razem możemy więcej! Pamiętajmy, że dobre uczynki powracają z podwójną siłą! Jak pomóc? Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej: https://www.schroniskowroclaw.pl/

Wspieramy Szlachetną Paczkę

Pomaganie jest fajne. Na początku grudnia stwierdziliśmy, że chcemy dać innym coś od siebie. Pierwszym pomysłem było wzięcie udziału w Szlachetnej Paczce. Cała nasza biurowa grupa z wielkim entuzjazmem podjęła gotowość do działania. Zostaliśmy przydzieleni jako współdarczyńcy do potrzebującej rodziny składającej się z mamy, taty oraz dwóch dziewczynek w wieku 13 oraz 8 lat, z czego młodsza dziewczynka ma lekkie upośledzenie. Otrzymaliśmy listę potrzeb rodziny. Jako współdarczyńcy zdecydowaliśmy, że zakupimy żywność trwałą, a więc mąkę, olej, kawę, herbatę, makaron czy płatki śniadaniowe. Kolejnym krokiem były wielkie zakupy! Spędziliśmy na nich prawie dwie godziny! Po zapakowaniu produktów przekazaliśmy informację do głównego darczyńcy, że jesteśmy gotowi do przekazania podarunków! Zapakowaliśmy prezenty do auta i ruszyliśmy w drogę do magazynu Szlachetnej Paczki! Nie spodziewaliśmy się tego co zobaczyliśmy! Mnóstwo pozytywnej energii i wdzięczności! Dowiedzieliśmy się, że nie będziemy mogli uczestniczyć w przekazaniu paczek rodzinie. Jednak Nas to nie zraziło! Z niecierpliwością oczekiwaliśmy wiadomości jak rodzina zareagowała na prezenty! I w końcu…dotarła do nas taka oto wiadomość: „Heej! Rodzina była zachwycona Paczką! Jak Pani zobaczyła mąkę to się rozpłakała, zresztą na samym początku Pani nie mogła złapać oddechu, musieliśmy poczekać aż się uspokoi bo nie wierzyła w to co widzi!” Pomaganie integruje. Pozwala poznać siebie nawzajem. Spędzić razem czas. Docenić to co posiadamy. Dostrzec, że możemy na siebie liczyć. Nie zamykajmy się na innych. Otwórzmy szeroko oczy i róbmy dobro. Mamy nadzieję, że za rok też uda Nam się wziąć udział w tej pięknej inicjatywie. Do dzieła!

Instagram

YouTube